Udržitelný nábytek jako závazek pro světlou budoucnost

11. 3. 2024
Interiér

Téma udržitelnosti rezonuje společností čím dál více napříč všemi obory. V nábytkovém průmyslu a designu tento faktor často rozhoduje o finálním rozhodnutí o koupi. Nejedná se o pouhý trend, spíše bychom ho měli vnímat jako nutnost. Lokální výroba, trvanlivost zpečetěná prodlouženou zárukou, snížení emisí při výrobě, recyklované a recyklovatelné materiály nebo způsob balení, to všechno hraje velkou roli. I pro nás je toto podnět číslo jedna. V naší nabídce tedy najdete značky s podobným smýšlením.

Kvalita na prvním místě

Trvanlivost a odolnost snižuje frekvenci potřeby nábytek a další vybavení měnit. Při vybavování domova, kanceláří a jiných komerčních prostor platí pořekadlo, že kvalita by měla převažovat nad kvantitou. Nejen materiály, co vydrží i pro následující generace, ale také nadčasový design patří k parametrům, které je potřeba zvážit. Trendy se mění každou chvíli, ale hodnotná a do detailu promyšlená estetika je nesmrtelná. Pro nás je kvalita naprostou nezbytností, a proto nabízíme zboží od špičkových výrobců.

Někteří z nich dokonce poskytují vyšší záruku. Litevská společnost Narbutas dává desetiletou záruční dobu, kancelářské židle od českých značek RIM a LD Seating mají 5 let, stejně jako dánský specialista na pohovky, firma Innovation. Ta kromě prodloužené záruky vyniká výrobou mnohých modelů se snímatelným potahem, což velkou měrou přispívá k ještě delší životnosti. Po poškození či znečištění pak není třeba kupovat novou pohovku, stačí pouze vyměnit či vyčistit potah a obratem bude zářit novotou. Tuto praktickou vychytávku nabízí i jiné značky, stačí si v našem portfoliu vyfiltrovat sedačky se snímatelným potahem.

Kartell také podporuje cirkulární hospodářství. Prodlužuje životní koloběh produktů a redukuje odpad používáním recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Například židle RE-CHAIR z recyklovaného technopolymeru, úložný kontejner COMPONIBILI BIO z bioplastu získaného ze zemědělského odpadu nebo plastové židle GHOST vyrobené z ekologicky šetrného polykarbonátu jsou důkazem. Dřevěné výrobky, jako je třeba knihovna ADAM, pocházejí z FSC certifikovaných stromů. Kartell v neposlední řadě myslí i na úsporné balení produktů.

Při výrobě nábytku také společnost nahradila rozpouštědlová lepidla těmi disperzními, používá pouze certifikované látky a ze zbytků z výroby tvoří nové suroviny. Noti chystá další kroky vedoucí ke klimatické neutralitě. V plánu jsou další školení pracovníků, plochá balení výrobků, instalace solárních panelů, lokální odběr surovin či sázení stromů. A jaké udržitelné kousky od tohoto zodpovědného výrobce najdete na našem e-shopu? Židle z kolekce MAMU se pyšní skořepinou z lisované plsti a různými typy podnože.

Od roku 2017 jsou všechny barvy vodou ředitelné a na rostlinné bázi. Kromě kvality zaručují také četné snížení těkavých organických sloučenin. V roce 2020 značka přišla na trh s inovativním materiálem tvořeným 50 % odpadu po zpracování plastů a 50 % průmyslového odpadu z plastů. Za těchto několik výrobků v typicky šedé barvě si vysloužila také certifikaci ReMade in Italy®. Jedná se o židli REMIND a BABILA XL. Všechen nábytek je navržen tak, aby ho po skončení životnosti šlo rozebrat a znovu recyklovat.

Zelená budoucnost se značkou SCAB

Italská společnost SCAB zastává věčný cyklus znovupoužití recyklovaných materiálů. Díky tomu se využije potenciální odpad, který by pak mohl ubližovat přírodě. Kolekce GO GREEN vznikla právě z certifikovaného regenerovaného plastu z výrobků, jejichž životnost skončila. Ke zpracování surovin se využívá energie z obnovitelných zdrojů. K ekologicky šetrným produktům z recyklovaného technopolymeru patří kolekce židlí GINEVRA, HUG, LADY B, LISA TEHCNOPOLYMERO, MENTHA či SAI. Značka SCAB ale svou udržitelnou filozofii směřuje i k textiliím, certifikovanému dřevu, korku a dalším materiálům.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení