INNOVATION

Designové sedačky INNOVATION 

Stylové posezení

Innovation je dánská firma vyrábějící designový sedací nábytek. Všechno to začalo v roce 1971 skvělým nápadem zakladatele Flemminga Højfeldta v duchu květinové generace, který navrhl na tu dobu velmi originální sedací vaky. Firma se nadále rozrůstala, a tak není divu, že na konci 80. let přehodnotila své záměry a začala se soustředit na výrobu čalouněného sedacího nábytku. Jak se koncept rozrůstal, společnost Innovation Living byla odměněna několika cenami za design a zapojila se do velmi plodné spolupráce se slavným dánským designérem Vernerem Pantonem. V současnosti lze o značce Innovation hovořit jako o nejuznávanější v oblasti designového sedacího nábytku. Více o této značce se dozvíte také v našem článku.


Historie designu Innovation 

Nejen náš design, ale také hodnoty naší společnosti mají jasnou vizi budoucnosti. Innovation Living se může pyšnit i čistým enviromnetálním profilem. Veškerý recyklovatelný odpad, jako je lepenka, plast, železo a kov, je separován a používán v jiných výrobách. Zbytkový hořlavý odpad je spalován v zařízeních produkující nízké znečištění. Balení produktů je omezeno na minimum, potřebné jen pro bezpečnou přepravu. Všichni zaměstnanci společnosti Innovation Living na pobočkách v Dánsku, Číně, na Ukrajině a v USA mají ty nejlepší pracovní podmínky. Mohou se tak cítit pohodlně a podávat nejlepší výkon. 

Designéři v týmu

INNOVATION má vlastní tvůrčí tým. V čele oddělení designu stojí dánský designér Per Weiss, který s firmou spolupracuje od roku 1989 a aktivně podporuje své kolegy se všemi nápady, designem a grafikou. Vzájemná inspirace, výměna zkušeností a mezinárodní charakter týmu zaručují značce INNOVATION stabilní rozvoj a mezinárodní úspěch svých funkčních a stylových designových produktů. I dnes je cílem společnosti vyrábět design, který je nápadně odlišný od každodenního života. INNOVATION chce vytvářet a nabízet svým zákazníkům funkční a atraktivní nábytek. Je to značka pro lidi, kteří milují design.

Dánský designér Per Weiss je hlavním designovým ředitelem společnosti Innovation Living v rámci International Design Office. Jako všestranný kreativní člověk při studiu vysoké školy architektury v Aarhusu zahájil svou kariéru jako profesionální hudebník, poté ale upřednostnil své designové vize a začal pracovat pro některé ze slavných dánských architektů, mezi nimi například Friis & Moltke a Schmidt, Hammer & Lassen. V roce 1988 promoval jako průmyslový designér, již o rok později se připojil k Innovation Living a od té doby je hybnou silou neustálého kreativního rozvoje společnosti. Per je inspirován skandinávskou tradicí, stejně jako trendy módy a životního stylu. Vytváří nadčasový přitažlivý design.

 

Innovation Living ™ byla založena v roce 1971 v Dánsku Flemmingem Højfeldtem, který stále stojí v čele společnosti. Inspirován svými osobními zkušenostmi a květinovou hippie generací 70. let založil společnost na výrobu tehdy velice originálních sedacích vaků. Na konci 80. let Flemminga  Højfeldtema převládla touha vyrábět vlastní design a od té doby se firma soustředí na návrh a produkci špičkových inovativních sedacích souprav. Flemming ve společnosti Innovation Living v posledních třech desetiletích působil jako zakladatel, majitel a průmyslový designér.

 

Oliver a Lukas WeissKrogh - dva ambiciózní bratři s velkou vášní pro design nábytku. Během dětství měli možnost cestovat po celém světě a poznávat tak cizí design i kulturu. Tato výchova jim poskytla široké znalosti nábytkářského průmyslu, designu a architektury. Oliver a Lukas WeissKrogh jsou mimochodem synové designéra Per Weissa, hlavního designéra společnosti Innovation Living, a Anne Mette Krogh, globální designérky interiérů společnosti LEGO. V roce 2012 založili vlastní Studio WeissKrogh, kde od té doby navrhují produkty pro různé výrobce nábytku, nejen Innovation Living, ale i dalším společnostem jako například BOGO nebo Frandsen Group. Studio WeissKrogh se zaměřuje na navrhování cenných, pečlivě promyšlených komerčních a ekologických produktů, které budou pro koncového uživatele znamenat změnu.

 

 

Andreas Lund (nalevo) se zaměřuje se na vytváření nadčasového designu v moderním a inovativním skandinávském duchu. Pro Innovation Living vytvořil například pohovku Unfurl. V současné době je Andreas Lund učitelem na Královské dánské akademii architektury. Jesper Elg (uprostřed) je ředitelem a majitelem galerie V1 v Kodani, která je považována za platformu pro současné umění. Jesper Elg byl dříve aktivním členem Innovation Design Office a mezinárodního výboru Dánské rady pro umění. Peter Henriksen (napravo)  je držitelem titulu Master of Architecture v průmyslovém a produktovém designu z Aarhus School of Architecture. Peter pracoval v 90. letech jako průmyslový designér ve společnosti Innovation Living, kde pomáhal vytvořit několik návrhů.

Filozofie rodinné společnosti

Dobrý design kombinuje styl, pohodlí a funkčnost. Innovation Living není jen jméno, je to vyjadření základního principu tvorby společnosti. Jako přední globální specialista ve své výrobní kategorii s výrobními a skladovými zařízeními v Dánsku, na Ukrajině, v Číně a ve Spojených státech a distribucí ve více než 83 zemích má společnost velkou odpovědnost přizpůsobit se místním normám, ale také je ovlivňovat. Innovation nakupuje suroviny v místě jejich zdroje, od prověřeného dodavatele, má tak kontrolu nad původem a kvalitou materiálů, které používá. Od svého založení v roce 1971 je Innovation samostatnou rodinnou společností, kde je zakládací hodnotou respekt - respekt vůči kolegům, zákazníkům a životnímu prostředí. 

Innovation miluje udržitelnost

Innovation si cení udržitelného prostředí - v jeho nejširší definici. Proto je veškerý recyklovatelný odpad, jako je lepenka, plast, železo a kov, separován a používán další výrobě. Zbytkový hořlavý odpad je spalován v zařízeních s nízkým znečištěním. Jako mezinárodní společnost považuje Innovation za svou povinnost přispívat k lepším pracovním podmínkám a čistšímu prostředí, stanovuje proto vysoké standardy kvality. Prioritou je poskytovat svým zaměstnancům ty nejlepší možné pracovní podmínky. Výrobní závody na Ukrajině a v Číně průběžně jsou pravidelně auditovány podle Kodexu chování BSCI společnosti amfori, tím je zajištěna transparentnost a dobré podmínky pro ty, kteří pracují pro Innovation.

 

Produkty Innovation mají 5letou záruku na všechny konstrukce a doživotní záruku na lamely v rozkládacích pohovkách. Rozkládací pohovky značky Innovation jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Kvalita je středem všeho, co Innovation dělá. Udržitelné konstrukční a výrobní postupy byly vyvinuty během 30leté historie společnosti, která nedělá kompromisy ohledně materiálů ani procesů, které nepochybně s kvalitou souvisí. Obecně jsou rozkládací pohovky často vnímány jako nekvalitní a designově nevyhovující, společnost Innovation Living tento mýtus boří, ignoruje očekávání a posouvá hranice a tvoří kompaktní bydlení. Výsledkem je řada odvážných, originálních designů, které zahrnují to, čím je dánský design proslulý: krása, funkčnost, pohodlí a kvalita. Funkční součásti jsou založeny na pečlivě testovaných mechanismech a znalostech. Jelikož jsou všechny rozkládací pohovky vyráběny ve vlastních továrnách, je možné zajišťovat přímou kontrolu a přísné standardy kvality. Kromě vysokých interních standardů jsou za účelem zajištění souladu s nejvyššími průmyslovými standardy prováděny i externí audity.

 

Materiál & Technologie rozkládacích sedaček

Všechny rozkládací pohovky značky Innovation jsou dodávány s pohodlnými matracemi, které poskytují dokonalou rovnováhu měkkosti a podpory vašeho těla a zajišťují pohodlné sezení i spaní. Tlumicí účinek pružin poskytuje velkou úroveň pohodlí, které vám pomůže pohodlně relaxovat a spát. Pružiny pracují samostatně a zajišťují, že i dva lidé, kteří sdílejí postel, budou mít nerušený spánek. Některé rozkládací pohovky disponují technologií Pocket Spring Dual comfort s extra vrstvou hyper měkké pěny, která dává těmto rozkládacím pohovkám extra měkkost. Tato další vrstva poskytuje měkké a pohodlné sezení na matraci, která je dokonce vhodná i pro každodenní spaní.

 

Ekologie značky

Výroba musí probíhat zodpovědně s ohledem na životní prostředí. Již od roku 1989 Innovation provozuje Flatpacking, údržbu a výměnu dílů, minimalizuje emise oxidu uhličitého během přepravy a zajišťuje demontáž i recyklaci. Každoročním vysazováním nejméně 10 000 nových stromů přispívá k rovnováze globálního ekosystému. Vždy se snaží vyrábět za lepší cenu, ale ne za každou cenu!

Jako mezinárodní společnost to považuje za svou povinnost uplatňovat udržitelné postupy a přispívat k lepším pracovním podmínkám a čistšímu prostředí pro všechny. Veškerý recyklovatelný odpad, jako je lepenka, plast, železo a kov, je separován a používán v jiných výrobách. Zbytkový hořlavý odpad je spalován v zařízeních s nízkým znečištěním. Balení je omezeno na minimum, potřebné pro bezpečnou přepravu. Při výrobě  rozkládacích pohovek je používána co nejméně materiálů, aniž by byla ohrožena její kvalita nebo životnost. Použitím méně materiálů se snižují náklady na dopravu. Většina pohovek Innovation se prodává v samostatných kusech, které si spotřebitel může sestavit, což zajišťuje, že části rozkládací pohovky lze v průběhu let udržovat nebo vyměňovat, což v konečném důsledku umožňuje delší používání a menší dopad na životní prostředí

 

Zobrazit více
INNOVATION LIVING BLACK LABEL CATALOG 2022.pdf
INNOVATION LIVING RED LABEL CATALOG 2022.pdf
INNOVATION UPB-2023-2024-v5.pdf
INNOVATION_CATALOGUE_COLLECTION 2023-2024.pdf
Tech_obrazky_rozmery2019.zip
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Typ materiálu
Materiál - Stolová deska
Materiál matrace
Materiál potahu (matrace)
Barva
Barva
Barva dřeva
Provedení kovu
Ostatní
Ostatní
Typ podnože (židle/křesla)
Typ stolu
Tvar stolu
Průměr (stoly)
Typ podnože (stoly)
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Rozměry (matrace)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Typ materiálu:
Materiál - Stolová deska:
Materiál matrace:
Materiál potahu (matrace):
Barva:
Barva dřeva:
Provedení kovu:
Ostatní:
Typ podnože (židle/křesla):
Typ stolu:
Tvar stolu:
Průměr (stoly):
Typ podnože (stoly):
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Rozměry (matrace):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka NEWILLARozkládací sedačka NEWILLA

Rozkládací sedačka NEWILLA

INNOVATION66 066 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Rozkládací sedačka ROLLO STEM - nesnímatelný potahRozkládací sedačka ROLLO STEM - nesnímatelný potah
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka YONATARozkládací sedačka YONATA

Rozkládací sedačka YONATA

INNOVATION67 658 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Rozkládací sedačka UNFURLRozkládací sedačka UNFURL

Rozkládací sedačka UNFURL

INNOVATION34 372 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Modulová sedací souprava RUNDModulová sedací souprava RUND

Modulová sedací souprava RUND

INNOVATIONod 16 137 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka LUOMA Rozkládací sedačka LUOMA

Rozkládací sedačka LUOMA

INNOVATION50 942 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka JUNUS - snímatelný potahRozkládací sedačka JUNUS - snímatelný potah
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka CONLIX PATCHWORKRozkládací sedačka CONLIX PATCHWORK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Rozkládací sedačka SPLITBACK STYLETTO s dřevěnou podnožíRozkládací sedačka SPLITBACK STYLETTO s dřevěnou podnoží
Záruční lhůta 5 let5
Špičkový design
Oblíbené
Stolek GRIDSStolek GRIDS

Stolek GRIDS

INNOVATION5 066 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka SIGGA XRozkládací sedačka SIGGA X

Rozkládací sedačka SIGGA X

INNOVATION33 069 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Rozkládací sedačka SPLITBACK FREJRozkládací sedačka SPLITBACK FREJ
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Stolek STYLOStolek STYLO

Stolek STYLO

INNOVATION6 152 CZK
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka ILB 100Rozkládací sedačka ILB 100

Rozkládací sedačka ILB 100

INNOVATION51 015 CZK
Záruční lhůta 5 let5
Oblíbené
Rozkládací lenoška ZEAL STYLETTORozkládací lenoška ZEAL STYLETTO
Doprava zdarma
Záruční lhůta 5 let5
Rozkládací sedačka COSIAL 140Rozkládací sedačka COSIAL 140
Počet produktů  

Nevíte, jak vybrat rozkládací sedačku? Poradíme vám!

Zobrazit více