SCAB

Jednička na trhu SCAB Design 

Kvalitní italský nábytek

Italská firma S•CAB Design vznikla roku 1957 a dodnes se drží na pozici vedoucí italské značky. S•CAB je symbolem italské nábytkářské produkce a to především díky vysoké úrovni kreativity a citu zaměřenému na detail. Židle a stoly z dílen této společnosti jsou prodávány po celém světě. V jejich tvarech se snoubí principy krásy a funkčnosti. Samotné výrobě předchází výzkum v oblasti nových materiálů. Výrobní procesy, inovativní technologie a know how jsou silnými stránkami firmy S•CAB a právě díky nim se její nábytek prodává po celém světě. Ve spolupráci se S•CAB vám nabízíme designové plastové židle, které jsou maximálně funkční, dále barové židle a stoly do interiérů. Pro výrobky je charakteristická vysoká úroveň kvality materiálu a dobrý poměr cen, kvality a designu. Více informací se dočtete v našem článku.


O historii značky SCAB DesignS•CAB
je společnost Made-in-Italy, která již více než 60 let nabízí na mezinárodním trhu nábytek pro vnitřní a venkovní vybavení. Společnost byla založená v roce 1957 Francescem Battagliou a již od samého počátku inovovala nábytkářský sektor tím, že nabízela židle, stoly, stoličky, poufy a lehátka, které se osvědčily jak v domácích interiérech, tak ve smluvním světě. Chcete firmu S•CAB poznat blíže? Podívejte se na korporátní video. 

 

S•CAB se dokáže perfektně integrovat a s přehledem a elegancí uspokojovat potřeby svých zákazníků. Dlouholetý úspěch značky vychází z důležitých hodnot společnosti - smyslu pro detail a snahy o nejvyšší kvalitu, která je spojena s rozsáhlým, efektivním a optimalizovaným výrobním procesem. Od produktů, které máte u sebe doma, po produkty využívané ve smluvním prostředí, od vnitřních prostor po venkovní - filozofie značky je patrná v každém výrobky. S•CAB interpretuje každý ze svých designových výtvorů jako inovativní způsob, jak propojit lidi s prostorem, ve kterém žijí.

Designéři ve službách SCAB


Design všech produktů značky S•CAB je výsledkem práce odvedené s vášní, na které se podíleli mezinárodní architekti a designéři, kteří se značkou S•CAB spolupracovali a dokázali proměnit její know-how ​​v umění. Mezi architekty, designéry a designová studia spolupracující se značkou S•CAB patří: Meneghello Paolelli Associati, RadiceOrlandini DesignStudio, Marcello Ziliani, Simone Micheli, Luisa Battaglia, Gialuca Passoti, Studio Zetas, Roberto Semprini nebo Mark Robson.  

Všechny produkty značky S•CAB jsou vyráběny v Itálii v souladu s nejvyššími standardy.

Technologie a smysl pro detail

Vytváření všech produktů probíhá ve třech různých výrobních jednotkách o celkové rozloze 85 000 m2. Všechny produkty z polykarbonátu, polypropylenu a polymeru jsou vyráběny na 30 vstřikovacích strojích provozovaných odborníky, kteří kombinují nejnovější technologie se smyslem pro detail a s láskou ke  starodávné řemeslné tradici. Společnost S•CAB se rozhodla investovat do alternativních ekologičtějších materiálů, proto dnes primárně používá ocel, dřevo a látku.

S•CAB Design vždy usiloval o dokonalost tvarů a kvalitu materiálů. Díky této volbě získala řada produktů certifikaci CATAS. Více o této certifikaci si můžete přečíst v našem článku

 

SCAB Go Green 

S•CAB podporuje povědomí o životním prostředí a omezuje plýtvání. Důkazem je zavedený proces, který společnost používá: použitý plast se nelikviduje, místo toho se použije znovu, čímž se redukuje množství potenciálně znečišťujících odpadních materiálů. Koloběh je následující: od suroviny k produktu, od produktu k odpadu, od odpadu po recyklovaný materiál, od recyklovaného materiálu po nový produkt. Takto vzniká kontinuální a trvalý cyklus opětovného používání. Kolekce židlí GO GREEN je vyrobena z certifikovaného regenerovaného plastu získaného zpracováním a regenerací produktů pocházejících z recyklace. Plast je certifikován jako recyklovaný a získaný za využití energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. 

 

Nejprodávanější produkty S•CAB jsou nyní k dispozici v „zelené“ verzi z recyklovaného plastu

Prvními kousky vyrobené pomocí této ,,zelené" metody jsou oblíbené designové židle Lisa Technopolymer, Lady B, ikonické kousky Ginevra a Sai. To je pouze začátek, v budoucnu se jistě můžeme těšit na čím dál více ekologicky vyrobené výrobky z recyklovaného plastu v trendy barvách. To vše bez kompromisů v souladu s technickými standardy odolnosti, životnosti a stability.

Reference a projekty SCAB

Tento dům na řeckém ostrově Serifos nelze nazvat nijak jinak než pevností. Oceňujeme jeho kreativní koncept, který splývá s krajinou, a výběr přírodních materiálů, jako jsou kámen, dřevo a sklo v interiérech. Tento minimalistický přírodní design krásným způsobem rozbíjí kanárkově žluté barové židle Lisa.

Odolali byste sklence šampaňského nebo dobrého vína s tímto výhledem na západ slunce v italské Riva del Garda? K takovému dechberoucímu výhledu se zajisté hodí i krásný design. Bastione Lounge & Restaurant vsadil na vkusný a stylový design S•CAB a kromě již zmíněné barové stoličce Lisa zvolit také kousky z kolekce Summer v klasické elegantní černé barvě. 

Také by vás nenapadlo zkombinovat tmavě modrou a oranžovou? Kavárna Cesari v italském Rimini ale tuto kombinaci zvolila a byla to výhra!  Kavárna vsadila na design elegantní ve tvarech, zato crazy v barvách. Do interiéru zvolila židle Finn s originálním čalouněním i konstrukcí v živé oranžové a k tomu barové stoličky Trick Pop ve stejné barvě. Oba extravagantní kousky zjemňují klasické bílé bistro stolky Tiffany.

Zobrazit více
scab_newsbook_may_2023.pdf
newsbook_giugno_2022.pdf
Portfolio_Contract_2021.pdf
scab_outdoor24.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Udržitelný produkt
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Typ podnože (židle/křesla)
Ostatní
Výška (barové židle)
Typ podnože (stoly)
Výška podnože (stoly)
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Průměr (stoly)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Udržitelný produkt:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Typ podnože (židle/křesla):
Ostatní:
Výška (barové židle):
Typ podnože (stoly):
Výška podnože (stoly):
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Průměr (stoly):
Počet produktů  
Seřadit  
Počet produktů  

Na jaké novinky se letos můžete těšit u firmy S•CAB?

Zobrazit více