Vítejte ve společnosti Alax!

Jsme s vámi již 28 let! Společnost Alax je etablovaná výrobní a obchodní firma, která se zabývá komplexním poskytováním služeb při tvorbě a realizaci interiérových řešení komerčních a bytových projektů. Tato česká rodinná společnost byla založena v roce 1992 a v současnosti zaměstnává kolem 50 vlastních a externích pracovníků. 

 

ALAX dnes nabízí řešení takřka všech typů interiérů. Historicky nejdéle se firma věnuje „profesionálním interiérům“, tedy kancelářským, zdravotnickým, hotelovým, restauračním, pečovatelským a školním interiérům a také vybavování knihoven. Od roku 2001 je společnost ALAX držitelem certifikátu jakosti dle norem EN ISO 9001:2000 a nábytkovým systémům ALAX byla v roce 2004 udělena ochranná známka Ekologicky šetrný výrobek.

 

S postupem let se ALAX zaměřil i na návrhy a dodávky bytových interiérů, dětského nábytku, nábytku do obývacích pokojů, ložnic a předsíní a také designového sedacího nábytku. Nabízíme zakázkovou výrobu a také designový bytový nábytek, osvětlení a doplňky od renomovaných evropských firem, jako jsou Pedrali, Innovation, Vondom, Magis či Andreu World. Prohlédněte si všechny naše značky.

O nás

Společnost Alax vznikla v roce 1992 z lásky k designu. Ze skromného snu "Dělat bydlení hezčí" se stal rozsáhlý projekt, který dnes pracuje s více než s 23 tisíci produkty zahrnujícími více než 10 milionů materiálových a dalších variant. Milujeme design a baví nás projektovat, a proto jsme za našich 28 let na českém trhu navázali spolupráci s velkým množstvím architektů a projektantů, kterým děláme odbornou podporu. Máme radost z každé povedené realizace a z každého spokojeného klienta. Firmě se daří především díky skvělým zaměstnancům, kteří společnost neustále posouvají vpřed.  


Líbí se ti, co děláme? Přidej se k nám.

Volné pozice

Jak šly roky

Společnost ALAX v roce 1992 založil Ing. Josef Skála. Na počátku všeho byla výroba kvalitních kovových židlí a křesel, které se úspěšně prodávali na “ československém trhu “. V roce 1995 do hry vstoupil Mgr. Otto Cabala, současný majitel a ředitel společnosti, který kromě mládí měl i obchodního ducha a vizionářský dar. „Prní roky firma nestíhala vyrábět, poptávka byla větší než výrobní kapacita,“ vzpomíná Mgr. Otto Cabala. „Postupně byl však český trh zaplaven obdobným zbožím z celého světa a my jsme byli vystaveny obrovské konkurenci. Naší výhodou byla nesmírná operativnost, chuť tvořit a budovat, a navíc jsme se nebáli riskovat. Začali jsme sytit poptávku po chybějícím sortimentu a pomalu měnit svůj sortiment.“ Nejdříve se firma zaměřila na zdravotnictví. Výroba lékařských židlí otevřela dveře do světa nemocnic a ordinací a brzy Alax kompletně zařizovali nemocnice v celé ČR, ordinace lékařů i domovy důchodců. Následně firma vyrobila i vlastní kancelářský nábytek a stala se důležitým hráčem i v zařizování knihoven, škol, hotelů a restaurací. V roce 2005 pak vyvinula dětský designový nábytek AlaxDOMINO a vstoupila do světa bytových interiérů. Postupem let Alax navázal spolupráci s nejvýznamnějšími a nejprogresivnějšími evropskými značkami s designovým nábytkem.
 

hISTORIE ALAXU

Alax miluje planetu


Jsme na misi vytvářet lepší život pro co nejvíce lidí, a proto se snažíme pomáhat. Pravidelně posíláme finance nadaci Dobrý Anděl, v minulých letech jsme přispívali neziskové organizaci Člověk v tísni a když svět zasáhla první vlna koronaviru, vytvořili jsme transparentní účet pro pomoc Itálii, která byla jedna z nejvíce zasažených zemí. Během první vlny v České republice jsme také posílali roušky potřebným. Stále hledáme nové cesty, jak pomoci a vytvořit lepší život na naší planetě.


K tomu se pojí také naše snaha o udržitelnost, kdy se snažíme mít pozitivní dopad na lidi a planetu, ať už děláme cokoli. Vybíráme nábytek s certifikátem FSC, který zaručí zákazníkovi, že dřevo či výrobek ze dřeva pochází z šetrně obhospodařovaného lesa, a s certifikací Greenguard. Nábytek, který se pyšní tímto certifikátem, splňuje ty nejpřísnější normy z hlediska chemických emisí. Spolupracujeme s dodavateli, kteří fungují v duchu Fair Trade, a kteří přechází na výrobu z recyklovaných materiálů. Na kvalitě životního prostředí nám záleží, a proto se v tomto odvětví neustále zlepšujeme.

Struktura Alaxu


Ptáte se, jak naše firma vlastně funguje? Jak je Alax velký a kdo se stará o klientský servis, marketing či návrhy interiérů? Představujeme Vám naše projekční, obchodní, webové, realizační a další týmy, bez kterých by společnost nemohla fungovat. Těžiště firmy sídlí v Karlíně, zatímco realizační tým je přidružen k místu našeho skladu, který najdete v Hostivaři. Kromě těchto týmů máme samozřejmě backoffice, import manažerku a vedení, bez kterých by se to jednoduše neobešlo. IT a programátorské služby nám zaštiťují externí partneři a na všechny dohlíží ředitel společnosti Otto Cabala.

Neustále se snažíme vybírat ty nejkvalitnější produkty se špičkovým designem a náš tým hledá nové značky, které bychom mohli nabídnout na českém trhu. Máme za sebou tři desetiletí práce, stovky realizovaných velkých projektů, tisíce realizací, 28 let zkušeností, neutichající chuť tvořit a navíc skvělý tým. A to by mohl být důvod, proč nám svěřit Vaši důvěru i projekt.


„Každý člen našeho týmu hraje ve firmě důležitou roli, každý má své místo. Všichni se neustále snaží hledat nové cesty, jak naše služby vylepšit a nabídnout tak klientům jen to nejlepší. Je úžasné vědět, že se můžu na své zaměstnance, kolegy, kamarády vždy spolehnout. Společně zvládáme všechny výzvy, nebojíme se žádné krize. I dnes, v současné covidové době, kdy již mnoho měsíců máme zavřený showroom, neztrácíme naději. Nabíráme síly, přemýšlíme o nových strategiích a jakmile to situace dovolí, vrhneme se do boje.“


Otto Cabala, ředitel společnosti


„Být součástí Alaxu znamená dělat věci, které nás naplňují. Je to pocit, kdy víte, že všichni míříme stejným směrem, kdy táhneme za jeden provaz a společně se radujeme s dobrých výsledků a úspěšně dokončených projektů. Za naším úspěchem stojí spousta tvrdé práce a školení, během kterých se neustále zdokonalujeme. Pravidelně navštěvujeme naše lokální i mezinárodní partnery, nahlížíme do výroby a vybíráme ten nejkvalitnější nábytek. Přestože nás to stojí mnoho úsilí, výsledek stojí rozhodně za to.“


Miroslav Havel, obchodní ředitel společnosti

Projektanti, designeři a architekti

Projektanti, designeři a architekti

Každý z nich je specialista na něco. Je libo ergonomické židle, akustické řešení, kanceláře nebo luxusní interiér? Není problém, na tohle máme lidi, kteří tomu opravdu rozumí.

Obchodní tým a klientský servis

Obchodní tým a klientský servis

Už jste mluvili s Kubou? S Mírou? Nebo s Libuškou? Ne? Tihle lidé pro Vás udělají nemožné a bude Vás to s nimi bavit. Nevěříte?! Vyzkoušejte sami.

Tým webařů a marketingu

Tým webařů a marketingu

Tihle lidi mají na starosti všechno, co na webu vidíte. Vlastně i to, co teď čtete. Přidávají na web nejžhavější novinky a posílají newslettery s pravidelnou dávkou inspirace. 

Realizace

Realizace

Naši muži. Ti, kteří zajistí, že zboží dojde v pravý čas na správné místo. Ti, kteří smontují a rozmontují cokoli. Ti, kteří dotahují nápady architektů. A mezi těmito muži je Hanička, která všemu dává řád a dohlíží na administrativu.

Své práci rozumíme


V tom, co děláme, jsme jedničky. Všechny výrobky, které nabízíme v rámci našeho e-shopu nebo do realizací interiérů či exteriérů, chceme znát jako naše boty. Proto každoročně v rámci teambuildingů navštěvujeme naše české i zahraniční partnery, kde zblízka nahlížíme do výrobních procesů a inovací. Zároveň pravidelně pořádáme školení, díky kterým jsme vždy krok před naší konkurencí. Díky tomuto procesu jsme schopni klientům předat veškeré informace o námi nabízených produktech. 

"Bez inspirace nelze tvořit, bez seberozvoje nelze pokračovat. Děláme, co nás baví a v našem oboru vynikáme díky získaným znalostem."

Alax vystavuje

Alax si nenechá ujít skoro každou výstavu. V České republice vystavujeme pravidelně na Designbloku (prohlédněte si virtuální expozici z minulého roku), na Design Shakeru nebo na veletrhu For Interior, kde přestavujeme novinky ze světa designu. Zároveň zde čerpáme inspiraci, studujeme konkurenci a využíváme tyto veletrhy jako podnět ke zlepšení.

"Každá výstava nás stojí stovky hodin těžce odvedené práce. Od počátečního návrhu na papíře až po samotný den D, kdy návštěvníkům představujeme náš koncept. Těší nás za sebou vidět skvělé výsledky, hned se pouštíme do dalších projektů s větší chutí."

My v Alaxu se umíme i bavit. Rádi zkoušíme nové věci a snažíme se o to, abychom si naší práci trochu zpříjemnili. Holdujeme letním i zimním sportům. Lezci u nás najdou parťáky na skály i na stěnu, milovníci sněhu zase na běžky nebo na snowboard. Milujeme dobré jídlo a pití, a proto u nás v létě nechybí pořádná grilovačka a v zimě zase vánoční besídka. 

"Každý jsme jiný, ale vždy najdeme společnou cestu, společnou aktivitu, společnou zábavu, společnou řeč ... To z nás dělá tým snů."

Kde nás najdete?

ALAX není jen virtuální obchod, ale své výrobky a služby prezentuje také ve svém interiérovém studiu a kamenné prodejně designového nábytku v Praze 8 v Karlíně.

Společnost ALAX vám nabízí vedle vlastních řad typového nábytku i nejnovější kolekce moderního italského, španělského, německého a skandinávského nábytku a designových doplňků. Orientujeme se na nadčasový design špičkových designérů a kvalitní komplexní servis pro naše zákazníky.

Design nábytku je definován originálním řešením vycházejícím z daného prostoru a přání klienta.

Klienti mohou komunikovat a objednávat on-line nebo se přijít vybírat či poradit na karlínský showroom v Praze. Budeme se na vás těšit.

 

Navštivte nás

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE