Architektonické návrhy

Proč s námi spolupracovat?

Profesionálové v oboru

Jsme na trhu již více než 30 let a máme zkušenosti s komplexním poskytováním služeb při tvorbě a realizaci interiérových řešení.

Časová i finanční úspora

Díky řešení komplexního projektu máme pod kontrolou jednotlivé fáze projektu i celkový rozpočet a snažíme se najít ta nejlepší vhodná řešení. 

Vše na jednom místě
Komunikace probíhá přímo s námi, nemusíte řešit desítky různých dodavatelů.

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme

Poptávkový formulář >

Navrhneme vám prostory podle vašich představ


Kanceláře, hotely, restaurace, školy, zdravotnická zařízení i váš domov. V Alaxu si poradíme se všemi typy prostor. Vezmeme si na starost vše, od vytvoření návrhu po výstavbu a realizaci včetně vybavení nábytkem i dekoracemi. Ušetříme vám tak čas i peníze.

Jak probíhá spolupráce?

Zadání

Než začneme se spoluprací, je potřeba se společně sejít a zformulovat zadání. Abychom mohli dobře navrhnout Váš projekt, potřebujeme zjistit, o jaký projekt máte zájem a další důležité informace.


Pro přípravu cenové nabídky a nastavení časového harmonogramu potřebujeme většinou také podklady ke stavbě. Součástí této fáze také občas bývá návštěva lokality, díky které získéme lepší představu o celém projektu. Na základě všech získaných informací definujeme klíčové cíle a stanovíme základní rozpočet.

Architektonická studie


Prvním krokem pro zpracování projektu je architektonická studie. Ta slouží k tomu, abychom si definovali základní koncepci, tvarosloví, dispoziční a provozní řešení, materiály, dimenze a parametry projektu. Studie je tak jakýmsi vodítkem a klíčovým prvkem celého projektu.


Na konci tohoto kroku od nás dostanete vstupní podklady pro další stupeň dokumentace, tedy například ukázkové situační výkresy, půdorysy, pohledy, řezy či vizualizaci návrhu. Společně pak s vámi prvotní návrh konzultujeme, upravujeme a po schválení se přesuneme do další fáze.

Využijte služeb našich architektů

Projekt interiéru


Projekt interiéru má za cíl přesně definovat výslednou podobu místností. Naši architekti vám na základě konzultace navrhnou a zpracují dispoziční řešení interiéru, jeho uspořádání a popřípadě i atypický nábytek na míru. 

Výstupem jsou finální vizualizace jednotlivých místností (v případě, že s vámi řešíme celý byt), řezy, půdorysy či nákresy všech prvků, včetně definování materiálů, řešení osvětlení a umístění jednotlivých prvků.

Prováděcí dokumentace


V rámci prováděcí dokumentace podrobně rozkreslíme prvky interiéru a specifikujeme veškeré jeho součásti. Definujeme zde materiály a povrchy pro podlahy, stěny či stropy, nábytek a jeho umístění v rámci dispozičního řešení, osvětlení, sanitární keramiku, přístrojové vybavení, barevnost či koncové doplňky. Projekt interiéru doporučujeme zpracovat před zahájením prováděcího projektu stavby, neboť poskytne jasnou představu o koncových prvcích interiéru, zejména ve vztahu k elektroprojekci a projekci TZB. K této dokumentaci lze připravit také výměr a předběžný slepý rozpočet

A co dál?


V Alaxu si poradíme s dodáním nábytku, doplňků a dekorací i s fit outy, včetně stavebních prací, elektroinstalace a instalace nových podlah, oken i dveří. U všech prvků, ať atypických či z portfolia našich partnerských značek, zajišťujeme dopravu i montáž. Váš projekt si vezmeme na starost od návrh a výroby až po realizaci. 

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme

Poptávkový formulář >