Cena
CZK
CZK
Výrobce
Materiál
Materiál - Podnož
Materiál - Sedák
Barva
Provedení kovu
Barva
Ostatní
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle)
Vaše volby
Materiál - Podnož:
Materiál - Sedák:
Provedení kovu:
Barva:
Ostatní:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle):
Počet produktů  
Seřadit  

Kvalitní pracovní židle

od předních výrobců z Evropy splňují nejnáročnější podmínky pro správné a zároveň i pohodlné sezení. Máme showroom v Praze - Karlín.


U většiny kancelářských židlí nabízených na našem e-shopu můžete vybrat barvu čalounění, opěráku i podnože, dále také tvar područek, atd. Pro snadnější orientaci v nabídce kancelářských židlí, doporučujeme využívat pokročilý filtr, a vyhledávat podle různorodých kritérií.
Ergonomická kancelářská židle ve vhodné barevné kombinaci doplní Vaši kancelář. Dlouhodobé sezení na nevhodné kancelářské židli Vám může přivodit různé zdravotní komplikace. Když si do kanceláře vyberete kvalitní židli, ulehčíte tak svým zádům, nohám i žilnímu systému. Zatímco běžné židle umožňují jen nastavení základních funkcí jako je výška sedu, popř. houpání, moderní ergonomické kancelářské židle mají synchronní mechaniku, stavitelné područky, bederní oporu zad, hlavovou opěrku, posuvný sedák, který se dá naklonit…

ALAX na českém trhu působí 25 let a kromě prodeje nábytku se zabývá také navrhováním interiérů, včetně jejich následné realizace. Máme vlastní tým architektů a nabízíme individuální přístup.

Kancelářská židle pro zdravé sezení

Věděli jste, že přes 70 % obyvatel České republiky pravidelně bolí záda. Jednou z hlavních příčin bolesti zad je nesprávné držení těla a nesprávné sezení. To, jak na kancelářské židli sedíte, ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale také váš pracovní výkon. Špatný způsob sezení vede k bolestem páteře, zádových i krčních svalů a také hlavy. S tím souvisí i celková únava. Všechny tyto faktory se negativně podepisují na Vašem pracovním nasazení. Jak tomu předejít?

Zdravé sezení na speciálně uzpůsobené kancelářské židli, která nám dovoluje přirozeně měnit polohu těla, označujeme jako tzv. dynamické sezení. Taková kancelářská židle musí mít tzv. "synchronní mechanismus" umožňující současný pohyb opěradla i sedadla a neustále se přizpůsobuje lidským pohybům. Páteř zůstane napnutá a přirozeně narovnaná. Vaše zádové svalstvo pracuje přiměřeně díky tlaku, který vyvolává opěradlo, zatímco spodní část těla zůstane ve stejné poloze.

Jelikož svaly namáháte rovnoměrně, nedojde k jednostrannému přetažení či namožení jedné skupiny zádových svalů. Kromě toho, že si na takové kancelářské židli nepoškodíte záda, si navíc vytváříte správné sedací návyky. To znamená: Čím méně páček si nastavíte napevno, tím více vaše svaly na zádech pracují a udržují správné fungování páteře.

Jak vybrat správnou kancelářskou židli

  1. Mějte na paměti, že ne každá překrásná pracovní kancelářská židle je kvalitní. Správná židle by se vám měla přizpůsobit na míru. Musí umožnit individuální nastavení podle vaší výšky, hmotnosti, tvaru vašeho těla a vlastní potřeby.
  2. Zvažte, jak dlouho na židli budete sedět. Pro delší sezení si zvolte kancelářskou židli se synchronní mechanikou, která podporuje dynamické sezení.
  3. Pohodlné sezení Vám zajistí dostatečně široký anatomicky tvarovaný sedák se zaobleným okrajem, který netlačí do spodní části stehen.
  4. Důležitá je také výšková nastavitelnost a s tím související nastavení hloubky sedáku kancelářské židle. Dbejte na to, aby se vaše chodidla dotýkala země celou plochou v přirozeném úhlu.
  5. Pohodlné sezení a bezpečný pohyb po místnosti vám zaručí stabilní a pevná základna kancelářské židle.
  6. Také u podpěrek rukou by měla být nastavitelná výška, která umožní správnou oporu a komfortní úhel rukou pro to, aby se vám u stolu dobře a pohodlně pracovalo.
  7. Opěradlo vaší kancelářské židle by mělo být anatomicky vytvarováno a musí být dostatečně velké, aby poskytlo oporu celé ploše vašich zad. Má být též výškově nastavitelné z toho důvodu, aby prohnutí korespondovalo s tvarem Vašich zad. Tak bude zajištěna přirozená a zdravá opora Vaší páteře.
  8. Myslete i na oporu svých beder. Kvalitní pracovní židle mají také nastavitelnou bederní opěrku.
  9. Kvalitně vyrobený píst utlumí náraz, když na kancelářskou židli dosedáte.
Zobrazit více
Oblíbené
Kancelářská židle LOOK 271

Kancelářská židle LOOK 271

LD SEATING6 556 CZK
Oblíbené
Židle XENON 101ST / 101STL
Doprava zdarma
-10%
Špičkový design
Oblíbené
Židle PYLA MESH

Židle PYLA MESH

ICF13 667 CZK12 300 CZK
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE