Cena
CZK
CZK
Výrobce
Materiál
Typ materiálu
Doplňkové zpracování potahu (matrace)
Materiál matrace
Materiál potahu (matrace)
Barva
Barva
Ostatní
Ostatní
Typ (dekorace a doplňky)
Typ nábytku
Velikost (rošt postele)
Rozměry (matrace)
Výška (matrace)
Tuhost (matrace)
Typ matrace
Vaše volby
Typ materiálu:
Doplňkové zpracování potahu (matrace):
Materiál matrace:
Materiál potahu (matrace):
Ostatní:
Typ (dekorace a doplňky):
Typ nábytku:
Velikost (rošt postele):
Rozměry (matrace):
Výška (matrace):
Tuhost (matrace):
Typ matrace:
Počet produktů  
Seřadit  

Dětské matrace, rošty a lůžkoviny

ALAX nabízí kvalitní matrace a rošty, které jsou vhodné pro děti a uzpůsobené jejich potřebám. Pečlivý výběr správné matrace a roštu je důležitý, protože dětské tělo a páteř se vyvíjí. Kromě toho je potřeba se zaměřit i na výběr správného roštu, který se bude k matraci vhodný. Nabízíme i barevné povlečení a přehozy do dětských postelí i elegantní baldachýny pro dívky a miminka od několika renomovaných evropských výrobců. Pro vyhledávání podle barev, materiálu a dalších kritérií, můžete využít filtr na našich webových stránkách.

Vybíráme matraci pro dítě

Výběr dětské matrace byste rozhodně neměli podceňovat, protože je velmi důležitá pro zdravý vývoj rostoucího těla. Pokud vyberete špatnou matraci, můžete svému potomkovi poškodit páteř, což se v dospělosti bude hůře odstraňovat. Je mnohem důležitější klást důraz na vybírání matrace pro dítě, než u dospělého člověka.

Všeobecně platí, čím tvrdší matrace, tím lépe. Matrace mají stupně tvrdosti od 1 do 5. Doporučuje se vybírat spíše tvrdší, tedy od 3 do 5. Pokud se dítěti propadá bederní oblast oproti dalším částem těla, znamená to, že matrace je moc měkká a měli byste zvolit tvrdší matraci. Bederní oblast by se neměla prohýbat při ležení na zádech, ani na boku.

Pří výběru matrace je třeba vzít v úvahu výšku, váhu a také věk dítěte. Teenagerovi můžete zakoupit matraci, která velikostně odpovídá matraci pro dospělého člověka, a déle mu vydrží. Není doporučeno dětem kupovat matrace s rozdělením zón, jak je tomu u matrací pro dospělé.

Kvalitní rošt je nezbytnost

Dětská postel se neobejde bez vhodného kvalitního roštu, protože rovnoměrně rozkládá zatížení matrace, odvádí z ní vlhkost, a tím se předchází rozmnožení roztočů a plísní.

Existují dva druhy roštů, a to laťkové a lamelové. Laťkové rošty jsou vyráběny zejména ze smrkového dřeva a jsou pevné. Hodí se pod pěnové matrace. Lamelové rošty dělíme na pevné, polohovací a elektrické. Lamely by měly pružit a jsou vhodné pro latexové matrace a matrace z tzv. „líné pěny“.

Zobrazit více
Počet produktů  

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE