Zdravotní matrace a rošty

Cena
CZK
CZK
Výrobce
Materiál
Typ materiálu
Materiál matrace
Materiál potahu (matrace)
Doplňkové zpracování potahu (matrace)
Barva
Barva
Ostatní
Ostatní
Typ matrace
Rozměry (matrace)
Výška (matrace)
Tuhost (matrace)
Vaše volby
Typ materiálu:
Materiál matrace:
Materiál potahu (matrace):
Doplňkové zpracování potahu (matrace):
Ostatní:
Typ matrace:
Rozměry (matrace):
Výška (matrace):
Tuhost (matrace):
Počet produktů  
Seřadit  

Zdravotní matrace a postelové rošty

od předních výrobců jsou vhodné pro každá záda. Nabízíme kvalitní zdravotní matrace od české firmy Tropico.

Bez kvalitní zdravotní matrace a kvalitního roštu se neobejde žádná postel. Pro kvalitní spánek je vyhovující matrace naprostým základem, proto byste jejich výběr rozhodně neměli podceňovat. Nabízíme Vám kvalitní zdravotní matrace od partnerské firmy Tropico. Podle jakých kritérií si vybrat vhodnou matraci a rošt?

Vybíráme zdravotní matraci

Existují pružinové, latexové nebo pěnové zdravotní matrace. Je nezbytné si matraci osobně vyzkoušet, alespoň pár minut na ní poležet v polohách, ve kterých usínáte a spíte převážnou část noci. Každý člověk má jiné potřeby. Měli byste se při ulehnutí na ni cítit dobře, zdravotní matrace měla by se přizpůsobit vašemu tělu. Nesmí tlačit a Vaše páteř musí být v jedné rovině. Nejlépe to poznáte tak, když si lehnete na bok. Matrace by se měla prohýbat jen v místech, ve kterých se na ni tlačí.

  • Matrace mají stupně tvrdosti 1-5, je doporučeno vybírat spíše tvrdší, tedy od 3 – 5. Pokud se Vám propadá bederní oblast oproti dalším částem těla, znamená to, že matrace je moc měkká.
  • Dále matrace mívají 3 - 7 různě pevných zón po celé délce. Opět platí, čím vyšší počet zón, tím lépe. Znamená to, že je povrch matrace rozdělen na pásma, která mají odlišnou výztuhu a tvrdost. Předchází se tím vzniku proleženin v oblasti hlavy, ramen a boků.

Druhy matrací

Na trhu se objevují čtyři materiály, ze kterých se matrace vyrábějí.

  • Pružinové zdravotní matrace 

Nebývají drahé a mají dobrou prodyšnost. U moderních pružinových matrací se již nestává, že by Vás tlačily do zad.

  • Latexové zdravotní matrace

Jsou oblíbené. Vyrábějí se z kaučuku, a to hlavně díky své dobré elasticitě (přizpůsobí se každému tělu), ortopedickým vlastnostem a tomu, že jsou hypoalergenní.

  • Zdravotní matrace z HR pěny

Jsou matrace ze "studené pěny", mají obdobné vlastnosti jako latexové matrace. Tento druh zdravotní matrace je pevný a tvarově stálý, a díky své prodyšnosti odvádí teplo, a tím omezí výskyt roztočů.

  • Zdravotní matrace z "líné pěny"

Velmi populární jsou matrace z PUR a HR pěny, které se říká „líná pěna“. Svou tvrdost mění na základě teploty a tlaku lidského těla. Díky tomu se hmotnost těla rozloží rovnoměrně a matrace se přizpůsobí jeho křivkám. Do svojí původní polohy se zdravotní matrace z líné pěny vrací pomalu, díky tomu nedochází k přerušení krevního oběhu a ke vzniku proleženin.

Kvalitní rošt je základ

Bez kvalitního roštu se vaše postel neobejde, i když máte sebelepší matraci. Rošt rovnoměrně rozkládá zatížení, které přebere od matrace, a to zejména, když je matrace slabší, než 7 cm. Jeho další funkcí je, že odvádí vlhkost z matrace, čímž se předchází množení různých plísní a roztočů.

  • Laťkové rošty

Vyrábějí se převážně ze smrkového dřeva a jsou pevné. Vzdálenost mezi laťkami by neměla přesáhnout čtyři centimetry. Tento druh roštů se hodí pod pěnové matrace.

  • Lamelové rošty

Jsou pevné, elektrické nebo polohovací. Lamely mohou být různě široké a měly by pružit. Jsou přichyceny k rámu. Lamel by mělo být v roštu celkem 28. Existují výkyvná pouzdra na lamely, která umí reagovat na zatížení, čímž prodlužují životnost matrace. Lamelové rošty jsou vhodné pro latexové matrace a také matracím z „líné pěny“.

Zobrazit více
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE