Zelené stěny


Koncept zeleně v soukromých i komerčních interiérech se těší čím dál větší oblibě. Dnešní trh nabízí spoustu variant a možností, jak do budov harmonizující prvky integrovat. A protože individuální preference se různí, Alax nabízí přírodní i polopřírodní zelené stěny a další možnosti. Česká společnost Jungle interiors je odborníkem na začlenění maximálního objemu živých rostlin i na malou plochu. Postará se o návrh, realizaci i následnou péči o zelené stěny a sloupy. Rostliny přináší spoustu benefitů. Pomáhají čistit vzduch, absorbují zvuk a pohled na ně uklidňuje a přináší optimismus. Italská společnost ILA se naopak specializuje na polopřírodní floru. Provedení je tak realistické, že na první pohled není poznat, že květiny nejsou pravé. Nepotřebují závlahu, zastřihování a nikdy neuhynou. V obou případech probíhá designování a výběr jednotlivých prvků na míru danému prostoru. Kreativitě se meze nekladou!

Živé zelené stěny Jungle Interior

Polopřírodní zeleň Ila

 

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme

Poptávkový formulář >

Živé interiérové stěny Jungle Interiors 


Harmonizující zeleň živých rostlin dokáže z jakéhokoli prostředí vytvořit oázu klidu. V posledních letech se přírodní prvky dostávají stále více do komerčních a pracovních prostor. Nejenže zvednou estetickou hodnotu interiéru, ale také přináší řadu benefitů. A česká společnost Jungle Interiors s více než dvacetiletou zkušeností je specialistou na zelené stěny i sloupy. Postará se o návrh, realizaci i následnou péči. Historie společnosti Jungle Interiors sahá na počátek milénia, přesněji do roku 2021. Český trh nejprve obohatila o možnost pronájmu rostlin a následnou péči o ně. O pár let později se začala věnovat i realizacím teras a zahrad a svou působnost rozšířila i mimo Prahu. První zelená stěna pak vznikla v roce 2011, o pět let později následovaná stěnami a instalacemi z mechu. Expanze působnosti zahrnovala také zelené fasády, atria či vertikální závěsné i samostojné sloupy.


Výhody živých rostlin na pracovišti


Vliv na zdraví

Rostliny fungují jako přírodní čistička vzduchu a dokážou filtrovat nežádoucí látky. Zároveň v prostorách zvyšují vlhkost.

Lepší pracovní podmínky

Zvýšená produktivita a kreativita a pozitivní vliv na psychiku. Zeleň na pracovišti vytváří pocit pohody.

Přírodní akustické řešení
Zelené stěny i sloupy absorbují hluk, což z nich dělá skvělého společníka do open space kanceláří či obchodních center.

Zelené stěny

Zelená stěna nabízí možnost umístění maximálního množství rostlin na minimální prostor. Vertikální zahrada otevírá dveře nekonečným kompozicím různých druhů, struktur, barev i tvarů rostlin. Lze z nich poskládat také například logo firmy. Před instalací na klíč je nutné znát rozměr, napojení na odpad, typ podkladové stěny i napojení na elektřinu. Podle toho se pak určí automatická či poloautomatická závlaha. Zelená stěna se skládá z plastových nádob po dvou rostlinách. Ty se sází do hydroponického substrátu, ve kterém se nedrží voda, nazapáchá a netvoří se v něm plísně. Stará se o rovnoměrnou závlahu s malou spotřebou vody. Plastové části jsou úplně zakryté hned po instalaci. 

Společnost Jungle Interiors zajišťuje i následnou péči. Prostřihávání, kontrola či případná výměna rostlin (která je ale minimální) garantuje neustálou krásu a zdraví interiérové zahrady. O efektivním spojení inovativních technologií a přírody svědčí možnost instalace zelených stěn i do prostor bez denního světla. V tomto případě se dosvítí umělým osvětlením, simulujícím denní záření. Světla se instalují i z dekorativních důvodů. Lze je umístit například do podhledu nebo na lištu. Je vhodné volit LED svítidla o světelném toku alespoň 4000 lumenů a teplotě 4000 K. Důležité jsou i rozestupy mezi jednotlivými reflektory a úhel jejich záření. 

Zelené sloupy


Jednotlivý solitér nebo skupina sloupů pokrytých zelení. Zelené sloupy jsou novinkou, která se hodí pro budovy s vysokým stropem. Prvky o délce až 18 metrů lze pak umístit i přes několik pater. Jedinečnost vnesou do lobby hotelu, restaurace i kanceláře. Vyznačují se jednoduchou instalací a nulovou potřebou napojení na odpad či elektřinu. Systém se totiž naplňuje vodou pomocí speciálního vozíku, který přivádí vláhu rovnoměrně. Sloup se skládá z metrových kazet osázených menšími rostlinami, jež se postupem času zahustí a vytvoří strukturu podobnou liánám. Může být jak vertikálně zavěšený, tak samostojný. Zeleň se dá nainstalovat i kolem již existujícího sloupu. Vyžaduje klasickou péči jednou za pár týdnů, dvakrát ročně je pak nutná pravidelná výšková údržba. 

Realizace jsou nejlepší vizitkou


Zeleň dokáže udělat divy s každým interiérem. Snížení hladiny stresu, zlepšení akustiky, čistší vzduch a hlavně trendy efekt, který v dnešní době nesmí chybět v žádné kanceláři ani jiném veřejném objektu. Společnost Jungle Interiors již zrealizovala mnoho zakázek po celé České republice i na Slovensku a zájem o mikro džungle uprostřed hektického víru velkoměst neustále roste. Pobočky společností (například Česká Spořitelna), obchodní centra, showroomy, sídla firem i soukromá obydlí si užívají kousek vlastní přírody. Vlastní zelenou stěnu máme i v našem showroomu Office Wave by Alax v budově Corso Karlín. 

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme

Poptávkový formulář >

ILA: Vertikální stěny a polopřírodní stromy


Italský výrobce ILA už od roku 1988 plní různorodá přání klientů a do objektů vnáší vznešenou krásu přírody bez starostí. Bujné džungle, vertikální zahrady i menší instalace z polopřírodních prvků se přizpůsobí jakýmkoli požadavkům. Obchodní centra, kanceláře, restaurace, hotely i domovy pod kouzelnou hůlkou tohoto specialisty rozkvetou navždy. ILA se postará o návrh i kompletní montáž.


Výhody polopřírodních rostlin

Nekonečné variace na míru

Jednotlivé lístky a kmeny lze skládat k sobě bez omezení. Výsledná mozaika prvků se adaptuje na potřeby i možnosti individuálních prostor.

Bezúdržbovost

Díky antiprachovému povrchu není potřeba se o rostliny starat. Nepotřebují zeminu, zálivku, hnojení ani zastřihování, čímž šetří čas.

Skvělá cena

Polopřírodní zeleň šetří vaší peněženku. Nepotřebuje totiž pravidelnou údržbu, za kterou se obvykle platí nemalé částky.

Polopřírodní stromy


Spojení pečlivě vybraného přírodního kmene a listů, květů a plodů z inovativních materiálů dává vzniknout nádherným kouskům. Kmeny jsou extrahovány z oblastí, kde jejich odběr neohrožuje životní prostředí, naopak se zachraňují před zničením. Na tyto lokality dohlížejí odborníci a průběžně je zalesňují. Dlouhou životnost dřeva zaručuje vysušení a konzervace, která je ochraňuje před bakteriemi a škůdci. Následuje řemeslné i technologické opracování a doplnění o prvky podle požadavků klienta. Listy, květy a plody se vyrábí na základě podrobného výzkumu botanickými specialisty, jejich barva, textura i tvary tedy naprosto kopírují živou předlohu. Trvalý strom podle vašeho gusta může mít jakoukoli podobu i rozměr.

Vertikální zahrady a interiérová džungle


Možnosti zařazení flory rozšiřují obzory všem interiérovým designérům i architektům. Příroda je nejkrásnější a nadčasovou dekorací, která přináší spoustu radosti. ILA nabízí obrovskou paletu pestrých elementů v seminaturální i umělé podobě. S láskou a vášní k dynamice přírody vytvoří jak malé, tak obří plochy plné lián, mechů, listů, keřů, stromů i květů. Každé dílo je naprostým unikátem a zútulní všechny kouty bez ohledu na světelné podmínky. Vertikální zahrady mají schopnost přinést maximum zeleně na minimální plochu bez potřeby hnojiv, zálivky a péče. Výhodou je i to, že z rostlin nepadá žádné listí, nehnijí a nemohou být napadeny škůdci.

Nové pojetí přírody v celé Evropě


Zeleň v současnosti nesmí chybět v žádném soukromém ani veřejném objektu. Do kanceláří přináší optimismus, z obchodů a restaurací dělá příjemnější místo a hotelovým hostům zprostředkuje uvolněnou atmosféru. Navíc slouží i k lepší akustice. Společnost ILA už svůj um promítla do objektů v Itálii, Rakousku, Švédsku, Švýcarsku i České republice. Vnitřní inovativní zahrady jsou zkrátka věčnou hudbou budoucnosti.

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme

Poptávkový formulář >