ARTEMIDE

Designová světla ARTEMIDE 

Italská kvalita osvětlení

Společnost na výrobu originálních svítidel Artemide byla založena v roce 1959 v Itálii Ernestem Gismondim a Sergiem Mazzem. Značka klade důraz na kvalitu a jedinečný design. Filosofie zakladatelů byla velmi prostá - vytvářet nové směry a trendy. I proto byli přizvání ke spolupráci takoví světoví designeři jako Mario Botta, Carlo Forcolini, Vico Magistreti, Giancarlo Fassina, Ettore Sottsass, F. A. Porshe, Michele de Lucchi a další. V dnešní době značku reprezentoval také věhlasný architekt sir Norman Foster.


Nové technologie Artemide 

Co je pro společnost Artemide naprosto samozřejmé? Neutuchající zvídavost, tvořivost a hledání nových technologií. Průkopnickým počinem ve výrobě svítidel bylo vytvoření naprosto nové technologie, která sloužila ke zpracování plastů. K dalším počinům se řadí vůbec první užití nízkovoltové halogenové žárovky pro obyčejné pracovní osvětlení. Avšak vůbec nejdůležitějším mezníkem společnosti byl návrh Richarda Sappera, na jehož základě roku 1972 bylo vyrobeno osvětlení TIZIO. Toto osvětlení mělo nízkovoltovou halogenovou žárovku a využívalo k vedení proudu konstrukci tělesa lampy. Díky tomuto unikátnímu prvku se zcela oprávněně stalo toto osvětlení celosvětově známým.

Artemide myslí dopředu a společnost je si dobře vědoma toho, že budoucnost leží v rukou mladých lidí, proto ve spolupráci s designérskými školami aktivně podporuje různé designérské workshopy a semináře, jež spolehlivě umožní najít mladé talenty. Značka Artemide za účelem výzkumu uzavřela i partnerství s vynikajícími italskými a mezinárodními univerzitami.

Historie značky ARTEMIDE

Světla Artemide ve světě 

Jaké slavné nebo zajímavé prostory zdobí osvětlení Artemide? Byli byste až překvapení, že tato krásná jednoduchá světla najdete v typech interiérů, kde byste je nečekali - například v bazilice. Díky své dlouhé a bohaté historii má značka výborné renomé po celém světě, a tak po osvětlení Artemide sahá spousta italských i světových architektů.

Zobrazit více
Book 2020.pdf
Design_2020.pdf
Architectural_2020.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Ostatní
Typ svítidla
Ostatní
Vaše volby
Barva:
Provedení kovu:
Typ svítidla:
Ostatní:
Počet produktů  
Seřadit  
Počet produktů  

Nahlédněte s námi do výroby značky Artemide


Zobrazit více
ALAX WEB - CHYBY, RADY ZDE