LAPALMA

LAPALMA

Italské výrobky plné vášně

Nechte se okouzlit nadčasovým designem, který je zároveň hravý a nenudí. Italská společnost LAPALMA již čtyřicet let ukazuje svůj talent, houževnatost, know-how a zejména nevyčerpatelnou vášeň pro design. Výsledkem jsou kolekce nábytku s osobitým designem, hodící se jak do domácích interiérů, tak do veřejných prostor. Designové kousky, architekty ceněné pro čistotu linií a proporcí, precizně řešené detaily a kvalitu zpracování, ocení především milovníci minimalismu.Historie firmy


Úspěch italské společnosti LAPALMA nepřišel ze dne na den, ale je výsledkem tvrdé práce a nadšení. Firma byla založena v 80. letech bratry Marcatovými, kteří o 30 let později, v roce 2010, slavnostně otevřeli jejich současné sídlo. Každý produkt je zde vytvořen a poté distribuován do 81 zemí. Na počátku se firma zaměřovala na sezení a poté po dosažení mnoha mezinárodních ocenění, transformovala své kolekce do systému univerzálních minimalistických produktů, ideální pro všechna prostředí.


„Když jsme s firmou začínali, vyráběli jsme o víkendech náš první nábytek v garáži, pár metrů od domova, v Cadoneghe. Trvalo nám hodiny, než jsme vyrobili malý stolek. Dnes nám trvá padesát sekund, než tvarujeme spojitou vlnitou čáru stoličky LEM. “ 

                                                                                                                              Dario a Romano Marcato, zakladatelé firmy


Výzkum a technologie


Společnost LAPALMA investuje velké množství zdrojů do zlepšování efektivity a kvality svých výrobních metod. Investuje do nejmodernějších zařízení a strojů, které jsou využívány v neustálém úsilí o hledání inovativních řešení. LAPALMA je nejen značka, ale především je to místo práce a laboratoř, jejíž silnou stránkou jsou dovednosti a know-how zkušeného řemeslníka, který sdílí se zakladateli společnosti odhodlání a vášeň pro svou práci.


Značka vždy prosazovala tradiční metody a techniky zpracování dřeva a kovů - řemeslné zpracování se zde snoubí s rychlostí, přesností a efektivitou nabízenou nejnovější průmyslovou technologií. Zatímco se k výrobě kostry jednotlivých prvků používají obráběcí stroje, dokončování, montáž a balení se provádí ručně. Následně je každý jednotlivý kus podroben vizuálním a manuálním kontrolám, aby byla zajištěna úplná kontrola kvality.


Udržitelnost


LAPALMA vždy projevovala závazek k životnímu prostředí, od způsobu, jakým spravuje svou továrnou, až po materiály, které v ní používá. Vybírá pouze dřevo certifikované FSC, používá 100% recyklovatelné suroviny - dřevo, ocel, překližkové desky a tkaniny - a minimálně využívá plasty. Jejich dodavatelé jsou přednostně vybíráni v sousedství, aby se vyhnuli velkým vzdálenostem. Na základě jejich úsilí německý certifikační orgán Tüv certifikoval jejich výrobní systém podle normy EN ISO 9001 pro účinnost a kvalitu a podle normy EN ISO 14001 pro ekologickou kompatibilitu.


Designéři


LAPALMA
tvoří výjimečný designový nábytek, za který získala mnoho ocenění za design: Good Design, FX International Interior Design Award a Design Plus Award. Za úspěchem stojí především spolupráce s renomovanými designéry, kteří neustále přicházejí s novými nápady. Finský designér Karri Monni stojí za nadčasovou kolekcí židlí a barových stoliček MIUNNEnzo Berti přenesl do své kolekce CUBA + CUBO geometrické prvky a Francesco Rota se zaměřil především na pohodlné posezení. Značka také pracuje s Pio & Tito Toso, Fabiem Bortolani, Patrickem Norguet či s Hee Welling. 


Realizace


LAPALMA je výrobcem, jehož produkty jsou kromě pro domácnosti atraktivní také pro hotely, obchody, muzea i letiště po celém světě. Jejich překrásným nábytkem se pyšní třeba Library of Birmingham, Microsoft House v Milánu nebo Muzeum současného umění MAXXI v Římě. 


Zobrazit více
lapalma_outdoor.pdf
Lapalma - Katalog Lounge.pdf
Lapalma - Katalog Light office.pdf
general_catalogue_lapalma_2019.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Typ materiálu
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Barva
Barva
Barva dřeva
Provedení kovu
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle/křesla)
Typ (věšáky, háčky)
Výška (barové židle)
Ostatní
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Typ nábytku
Dle umístění (paravany)
Typ (paravany, panely, stěny)
Výška (paravany)
Délka (paravány)
Průměr (stoly)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Typ materiálu:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Barva:
Barva dřeva:
Provedení kovu:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle/křesla):
Typ (věšáky, háčky):
Výška (barové židle):
Ostatní:
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Typ nábytku:
Dle umístění (paravany):
Typ (paravany, panely, stěny):
Výška (paravany):
Délka (paravány):
Průměr (stoly):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Barová židle GIRO, kožená
Doprava zdarma
Barová židle CUBO nízká, kožená
Doprava zdarma
Barová židle CONTINUUM nízká
Doprava zdarma
Barová židle STIL nízká
Doprava zdarma
Židle SEELA S314, čalouněná
Doprava zdarma
Židle ARCO s čalouněným sedákem
Doprava zdarma
Otočná židle s vysokými zády UNO S260
Doprava zdarma
Židle FEDRA S202

Židle FEDRA S202

LAPALMA12 073 CZK
Doprava zdarma
Židle CUT S140, celočalouněná
Doprava zdarma
Židle SEELA S313 s plastovou skořepinou
Doprava zdarma
Židle STIL

Židle STIL

LAPALMA7 624 CZK
Doprava zdarma
Židle ARCO, dřevěná

Židle ARCO, dřevěná

LAPALMA20 024 CZK
Doprava zdarma
Věšák ALBERO

Věšák ALBERO

LAPALMA11 451 CZK
Doprava zdarma
Židle CUBA

Židle CUBA

LAPALMA10 307 CZK
Doprava zdarma
Barová židle MIUNN s kulatou základnou
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE