SOFTLINE

Moderní design SOFTLINE 

Dánský nábytek do města

Dánská firma SOFTLINE vznikla roku 1979. Patří mezi lídry v oblasti výroby moderního designového nábytku, který se hodí k modernímu městskému životu. Je inovativní, funkční a vysoce kvalitní. Svým zákazníkům nabízí různé kolekce, které se řídí posledními trendy v oblasti vývoje designu nábytku. 


Spolupráce se SOFTLINESOFTLINE spolupracuje s mezinárodně uznávanými designéry Busk+Hertzog / Ertel & Furch / Format / Gamplusfratesi / Goodmorning Technology / Hiromichi Konno / Kurt Brandt / Michiel Van Der Kley / Müller & Wulff Pelikan Copenhagen / Philip Bro / Softline Design Team / Stefan Heiliger / Stine Engelbrechtsen.


V nabídce najdete moderní čalouněná sofa, křesla, sedátka, čalouněné doplňky, rozkládací sedací soupravy, sedací vaky, konferenční stolky a jiné designové doplňky. Většinu sedaček, křesel SOFTLINE je možné rozkládat a jsou vhodné pro spaní.

Kolekce SOFTLINE

  • SPIRIT je kolekce, která je založena na originalitě a individualitě, její ikonický design rozhodně zaujme. Je určena všem, které zajímají světové designové trendy.
  • LIVING je kolekce s rodinným nábytkem v jednoduchém designu. Byt si s nábytkem z této kolekce můžete zařídit přesně tak, jak potřebujete. Kolekce LIVING v sobě kombinuje formu, flexibilitu a komfort.
  • ACTIVE je kolekce navržená pro aktivního moderního člověka, který touží po inovativním a praktickém nábytku v městském stylu. Je vhodný do menších i velkých prostor.
  • NORDIC je světlá a elegantní kolekce. Ztělesňuje pocity Skandinávie. Paleta barev je plná seversky modrých a šedých tónů. Minimalistický design vyjadřuje novou "Severskou cestu"
  • OUTDOOR je kolekcí, která ztělesňuje interiérový komfort a je určena pro venkovní využití. Pokud hledáte Looking for moderní a komfortní nábytek pro venkovní pobývání, bude tato kolekce pravá pro vás. Modulární prvky snadno přizpůsobíte svým osobním potřebám a vlastnímu vkusu.

Světový úspěch dánského designu 

 
Značka SOFTLINE založena v roce 1979 začínala původně jako K. Balling-Engelsen - výrobce polyuretanové pěny pro norský trh nábytku. Samotná značka SOFTLINE se zrodila z nápadu užívat pěnu novým inovativním způsobem.

V roce 1980 započala značka spolupráci s designérem Kurtem Brandtem, který záhy vytvořil sedací soupravu PAX, která se ihned stala bestsellerem. Zabodovala především tím, že pomocí několika málo pohybů se přemění v pohodlnou dvojitou postel. Tato ohromující kombinace designu a funkčnosti se stala poznávacím znamením celé společnosti. Tento kreativní designér dokázal materiál polyuretanové pěny vidět ohromujícími způsoby a naplno využít její potenciál. V 80. a 90. letech vytvořil celou řadu kolekcí trendy nábytku. Atraktivní a nadčasový design odstartoval hvězdou dráhu celé značky. Po tak velkém úspěchu v domovském Dánsku, začala značka SOFTLINE přirozeně tíhnout k exportu. Počínaje Německem, Rakouskem, Švýcarskem, Francií a zeměmi Beneluxu si značka brzy našla místo i v celé Evropě, na Blízkém východě, Asii a dnes dováží do 61 zemí světa. 

 

Po smrti Kurta Brandta v roce 1997 SOFTLINE začal spolupracovat s několika novými designéry. Jeden z nich byl mladý talent Flemming Busk, který se později proslavil ve dvojici busk+hertzog. Toto duo později vytvořilo mnoho designových produktů značky SOFTLINE a posunulo společnost určitým směrem. V této éře bychom neměli zapomenou zmínit i další důležité tváře značky: Karim Rashid, Hiromichi Konno, Thomas Müller, Nanna Ditzel nebo Stine Engelbrechtsen. Nejnovější návrhy se každoročně prezentují na předních mezinárodních veletrzích nábytku v Miláně, Paříži a Kolíně nad Rýnem. V roce 1981 si K. Balling-Engelsen nakonec převzala ropná společnost Shell, která ji v roce 2000 prodala finské investiční společnosti. V srpnu 2003 byla značka SOFTLINE úspěšně odprodána managementu značky a začala působit jako nezávislý soukromý podnik pod vedením Finna H. Sørensena.


 SOFTLINE jako ikona


Kromě vybavení tisíců domácností a veřejných prostor po celém světě se značka SOFTLINE zapojila do mnoha zábavných i prominentních projektů. Busk + hertzog navrhl židli HELLO pro Danish Broadcasting Corporation jako dárek pro Kylie Minogue. Dnes můžete židli HELLO vidět v dánském Muzeu umění a designu v Kodani a v Národní galerii v Oslu. Sedací souprava LOTUS si zase zahrála v módním interiéru populárního filmu „Sex ve městě“. GRAND PRIX a DONUT byly předány jako dar dánskému korunnímu princi a princezně.


Dnes má SOFTLINE asi 70 zaměstnanců, spolupracuje s více než 15 špičkovými designéry a zajišťuje práci pro více než sto lidí pracujících  u hlavních dodavatelů vyrábějících komponenty pro nábytek SOFTLINE. Silná koncepce jedinečného, ​​moderního a funkčního designového nábytku se vyvíjí každým dnem. SOFTLINE neustále uvádí nové kreativní designové produkty a touha po inovacích, která byla výchozím bodem při založení v roce 1979, je stále hnací silou značky. 

Zobrazit více
Softline_outdoor_catalogue_2021.pdf
Softline_sofa_bed_catalogue_2021.pdf
softline-main-catalogue-2022.pdf
Softline_contract_catalougue_2021.pdf
Softline_at_home_catalogue_2021.pdf
SOFTLINE_news_2023.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Typ podnože (židle/křesla)
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Typ stolu
Tvar stolu
Typ podnože (stoly)
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Průměr (stoly)
Typ (paravany, panely, stěny)
Dle umístění (paravany)
Výška (paravany)
Délka (paravány)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Typ podnože (židle/křesla):
Ostatní:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Typ stolu:
Tvar stolu:
Typ podnože (stoly):
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Průměr (stoly):
Typ (paravany, panely, stěny):
Dle umístění (paravany):
Výška (paravany):
Délka (paravány):
Počet produktů  
Seřadit  
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo EDENKřeslo EDEN

Křeslo EDEN

SOFTLINE29 385 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo HAVANA vysokéKřeslo HAVANA vysoké

Křeslo HAVANA vysoké

SOFTLINE38 981 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Rozkládací sedačka NOVARozkládací sedačka NOVA

Rozkládací sedačka NOVA

SOFTLINE59 965 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Rozkládací sedačka SILVERRozkládací sedačka SILVER

Rozkládací sedačka SILVER

SOFTLINE42 253 CZK
Doprava zdarma
Novinka
Židle CALETO loungeŽidle CALETO lounge

Židle CALETO lounge

SOFTLINE24 697 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Rozkládací sedačka SLEEPRozkládací sedačka SLEEP

Rozkládací sedačka SLEEP

SOFTLINE39 422 CZK
Novinka
Křeslo CLUB s područkami Křeslo CLUB s područkami

Křeslo CLUB s područkami

SOFTLINE30 676 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Rozkládací sedačka LAZYRozkládací sedačka LAZY

Rozkládací sedačka LAZY

SOFTLINE66 416 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Houpačka ME&YOUHoupačka ME&YOU

Houpačka ME&YOU

SOFTLINE18 500 CZK
Doprava zdarma
Novinka
Rozkládací sedačka ZENZORozkládací sedačka ZENZO

Rozkládací sedačka ZENZO

SOFTLINE60 374 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Rozkládací křeslo SILVERRozkládací křeslo SILVER

Rozkládací křeslo SILVER

SOFTLINE28 504 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo HELLOKřeslo HELLO

Křeslo HELLO

SOFTLINE26 396 CZK
Doprava zdarma
Novinka
Rozkládací sedačka MADISON WOODRozkládací sedačka MADISON WOOD
-30%
Ze showroomu
Oblíbené
Set stolků FOLIA černé - VÝPRODEJSet stolků FOLIA černé - VÝPRODEJ

Set stolků FOLIA černé - VÝPRODEJ

SOFTLINE14 347 CZK10 043 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Křeslo MOAIKřeslo MOAI

Křeslo MOAI

SOFTLINE61 697 CZK
Novinka
Pouf RONPouf RON

Pouf RON

SOFTLINE12 711 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Křeslo FOLDKřeslo FOLD

Křeslo FOLD

SOFTLINE39 453 CZK
Počet produktů  

Jaké novinky představila firma Softline na Salone del Mobile?

Zobrazit více