BILLIANI

BILLIANI - více než stoletá rodinná historie

Společnost BILLIANI je jedním z lídrů mezi italskými výrobci známými pod označením „triangolo della sedia", které chrakterizuje důkladné materiálové zpracováním a zkušenosti s výrobou židlí. Společnost se od svého vzniku v roce 1911 vyznačuje kombinací inovativního přístupu designérů s konzervativními prvky s důrazem na péči o kvalitu produktu. Dobré jméno společnosti tvoří již třetí generace rodiny BILLIANI, která v současnosti nabízí širokou paletu židlí, stolů a nábytkových doplňků vyráběných z rozličných materiálů s možnostmi úprav dle přání zákazníka (rozměry stolů, povrchové úpravy dřeva, čalounění do látky zákazníka). Flexibilita produkce je spjata s její spolehlivostí potvrzovanou certifikáty CATAS.


Historie a kultura židle 

Billiani společně těmi nejlepšími hlavami a rukami designu vyrábí v Itálii židle již více než 100 let! Značka Billiani zahájila činnost v roce 1911, kdy truhlář Luigi a jeho manželka Delina, která byla dcerou výrobce židlí z Mariana, otevřeli spolu malou továrnu v Manzanu. Ačkoliv byla města Manzano a Mariano byla jen deset kilometrů od sebe, dělila je rakousko-uherská hranice. To charakterizovalo a stále charakterizuje Billiani: hraniční přechod, který se stal jejím klíčem k designu, společnost totiž nestála jen na hranici Italského království a Rakouska - Uherska, ale i na hranici tradice a experimentování. Za tu nesmírně dlouhou dobu, kdy působí na trhu, dokáže produkovat vysoce kvalitní výrobky v malém i průmyslovém měřítku pro smluvní a rezidenční prostředí.

Společnost byla založena v roce 1911 za účelem výroby proutěných a dřevěných židlí. Malá rodinná továrna se nachází v samém srdci čtvrti, která se po druhé světové válce měla stát předsednickou čtvrtí. Luigiho děti - bratři Ottone, Orlando, Lino a Bruno se staly druhou generací společnosti a pomohli ji usadit se na trhu. V roce 1986 vstoupila do společnosti třetí generace a Billiani se stala značkou kvalitních židlí, které byly oblíbené zejména klienty ze zahraničí. Na konci devadesátých let se vyučený architekt Luigi Billiani, který má stejné jméno jako jeho dědeček,  rozhodl jít cestou designu a spolu se svou manželkou Veronik Romanutti vytvořil dnešní podobu Billiani.

 

Talent vytvářet kvalitní design a schopnost zpracování dřeva byly pro produkty Billiani vždy charakteristickým znakem, ale teprve od roku 1997 se začal její design konkrétně definovat. Debut se uskutečnil na milánském veletrhu nábytku v roce 2002, kde značka Billiani zazářila provokativním stánkem. Zatímco spojení s tradicí zajišťovaly projekty mistra Werthera Toffoloniho, partnerství s Emilio Nanni otevřelo novou éru: barevnou, trendy a bezstarostnou. S postupe času spolupráce s designéry rostly se značkou spolupracovala taková jména jako Francesco Faccin, Harri Koskinen, Michael Geldmacher… tomu odpovídaly i velkolepé projekty, z nichž některé byly vystaveny v muzeích, od MoMA v New Yorku po milánské Triennale. V roce 2019 byla umělecká režie svěřena Cristině Celestino, která oproti svým předchůdcům sází na teplejší barvy a nové druhy látek. Ve středu toho všeho ale zůstává to nejtradičnější: židle a dřevo.

 

Společnost Billiani všechny své výrobky produkuje v rámci takzvaného trojúhelníku židlí, což je oblast malých specializovaných dílen, z nichž každá má hluboko zakořeněnou dřevařskou kulturu. Tento útvar je složen ze společností se staletou historií řemeslné výroby, z nichž každá se specializuje na určitou fázi práce. Aktivita společnosti Billiani se tak neustále prolíná s místním výrobním sektorem. Tato forma produkce poskytuje záruku kvality. Do celkového dodavatelského řetězce také společnost hojně investuje, protože každá inovace obohacuje know-how celého okresu. Tímto způsobem získala značka Billiani's Made in Italy hodnotu, která přesahuje samotný produkt. Konečný výrobek není jen kvalitní židlí, je to předmět sdíleného kulturního a výrobního dědictví i rodinného podniku.

 

Reference

Zajímá vás, jak vypadají produkty Billiani v realizacích? Nechte se inspirovat projekty, které jsme pro vás vybrali.  Na levém obrázku můžete vidět povedený projekt z Řecka. Zadávající společnost si přála open-space working zónu a výsledek byl překvapující, nemáme vůbec pochyb o tom, že se tam teď lidé cítí jako doma. Krásného a teplého domácího looku bylo dosaženo použitím klasických dřevěných židlí Fratina. Do oloumouckého luxusního hotelu si zase majitelé vybrali krásné židle Doll Steel v opravdu velmi zajímavé kombinaci materiálů, chladná ocel je zde totiž zkobinována s příjemným čalouněním. Do třetice se podíváme na rezidenční projekt z Ukrajiny, do bytu si zde majitelé zvolili klasické elegantní židle z kolekce Blazer, pro ještě větší pohodlí jsou vylepšené čalouněním. 

Zobrazit více
Billiani - Freshness 2016.pdf
Billiani - Katalog 2017.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Barva dřeva
Provedení kovu
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle)
Výška (barové židle)
Ostatní
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Průměr (stoly)
Typ (věšáky, háčky)
Výška podnože (stoly)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Barva dřeva:
Provedení kovu:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle):
Výška (barové židle):
Ostatní:
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Průměr (stoly):
Typ (věšáky, háčky):
Výška podnože (stoly):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Židle dřevěná ALOE 432

Židle dřevěná ALOE 432

BILLIANI5 946 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle ARAGOSTA 580
Doprava zdarma
Dřevěná židle BLAZER 630

Dřevěná židle BLAZER 630

BILLIANI11 263 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle BLAZER 632
Doprava zdarma
Dřevěná židle CAFÉ 460

Dřevěná židle CAFÉ 460

BILLIANI8 274 CZK
Doprava zdarma
Židle CAFÉ 461

Židle CAFÉ 461

BILLIANI10 004 CZK
Doprava zdarma
Barová židle CAFÉ 462

Barová židle CAFÉ 462

BILLIANI9 485 CZK
Doprava zdarma
Barová židle DOLL 557

Barová židle DOLL 557

BILLIANI10 193 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle DRUM 070

Dřevěná židle DRUM 070

BILLIANI13 371 CZK
Doprava zdarma
Barová židle DRUM 074

Barová židle DRUM 074

BILLIANI9 863 CZK
Doprava zdarma
Barová židle DRUM 076

Barová židle DRUM 076

BILLIANI15 069 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle DRUM 078

Dřevěná židle DRUM 078

BILLIANI15 274 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle FOGLIA 428
Doprava zdarma
Barová židle FOGLIA 429

Barová židle FOGLIA 429

BILLIANI12 615 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle GREEN 001

Dřevěná židle GREEN 001

BILLIANI8 494 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle LOAD 640

Dřevěná židle LOAD 640

BILLIANI9 407 CZK
Doprava zdarma
Barová židle LOAD 645

Barová židle LOAD 645

BILLIANI11 168 CZK
Doprava zdarma
Dřevěná židle NORDICA 600
Doprava zdarma
Dřevěná stolička PUCCIO 710
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE