Akustické panely a akustický nábytek

Cena
CZK
CZK
Výrobce
Materiál
Typ materiálu
Materiál - Podnož
Materiál - Sedák
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Ostatní
Typ (paravany, panely, stěny)
Dle umístění (paravany)
Výška (paravany)
Délka (paravány)
Typ podnože (židle/křesla)
Typ nábytku
Typ skříně
Výška skříně
Šířka skříně
Vaše volby
Typ materiálu:
Materiál - Podnož:
Materiál - Sedák:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Ostatní:
Typ (paravany, panely, stěny):
Dle umístění (paravany):
Výška (paravany):
Délka (paravány):
Typ podnože (židle/křesla):
Typ nábytku:
Typ skříně:
Výška skříně:
Šířka skříně:
Počet produktů  
Seřadit  

Akustické panely a akustický nábytek

od předních evropských výrobců (CAIMI BREVETTI, PEDRALI, NARBUTAS, PROFIM aj.). Mnoho barevných variant.

Na akustiku kancelářského interiéru je dobré myslet již od počátku projektu, ať již řešíte novostavbu či rekonstrukci stávajících prostor. Kvalitní stavební úpravy mají největší efekt a jsou i ekonomické.  Ovšem ani v případech, kdy se vytvoření akustické pohody opomenulo, není nic ztraceno. Existuje řada možností, jak takovou situaci řešit a navíc využít akustické panely a akustický nábytek k designově originálnímu návrhu a estetickému dotvoření interiéru.

Kancelář by měla být místem, kde se cítíte dobře, kde je vhodné a příjemné pracovní prostředí. Mezi nejvíce zatěžující negativní vlivy na pracovišti patří hluk. Studie prokázaly, že hluk vystavuje člověka nejen psychickému tlaku, snižuje produktivitu práce, ale může způsobovat i řadu zdravotních problémů. Právě tzv. akustická pohoda ovlivňuje naše pracovní výkony. Dvě třetiny pracovníků uvádí, že méně hlučné prostředí se pozitivně projeví na zvýšené produktivitě práce. Uvádí se, že akustická pohoda zlepší pracovní výkon při koncentraci na náročné úkoly až o 50 % a zvýší logické myšlení a matematický úsudek o 20 %.

Akustické panely se hodí kamkoliv

V posledních letech se velkoprostorové kanceláře staly bežným standardem. Uspořádání typu open space umožňuje snadnější přehled vedoucím týmů, uspoří náklady, podporuje spolupráci pracovníků, týmovou komunikaci i kreativitu. Na druhé straně se tyto prostory mohou stát hlučným prostředím, pokud není řešena akustická pohoda. Toho lze docílit vhodně zvolenými akustickými absorbéry (absorpce zvuku znamená, že  energie zvukových vln se při kontaktu s povrchem převádí na tepelnou energii či energii mechanických vibrací).

Akustické absorbéry jako stropní akustické panely, nástěnné nebo závěsné akustické panely, stojací akustické panely, stolní akustické panely i akustický nábytek zlepšují akustiku místností, neboť omezují odrazy zvuku, čímž snižují úroveň hluku a dobu dozvuku (dozvuk=zvuk který se k vám zpět odráží). Pro vytvoření akustické pohody v kanceláři je obvykle nutná kombinace více akustických absorbérů. Obvykle nestačí použití koberce a akustických stropních podhledů, ale je nutné kombinovat je s akustickými paravány a panely i zavěšenými nebo nástěnnými akustickými panely.

Zobrazit více
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE